خونه تکونی در زندگی دیجیتالی!

مفهوم خونه تکونی رو خیلی جاها میتونیم استفاده کنیم. از خود خونه گرفته، تا ارتباطاتمون، تفکراتی که داریم و …

اما اینبار میخوام در مورد خونه تکونی تو زندگی دیجیتالی که اکثر وقت ماها رو به خودش اختصاص داده بنویسم. کاری که انجام ندادنش باعث میشه زمان زیادی رو برای پیدا کردن چیزایی که نیاز داریم اختصاص بدیم و به نظرم بدتر از اون بی نظمی فکری هست که باعث میشه کاراییمون بیاد پایین.

معمولا هر ۳ ماه یه بار خوبه یه سری به بوکمارک هامون، اپلیکیشن هایی که نصب داریم، فایل های اضافه روی سیستم، شماره هایی که الکی سیو کردیم و ممکنه تا سالها باهاشون کاری نداشته باشیم بزنیم.

سعی میکنم برای هرکدوم اگه راهکاری هم داشت یا روشی بود که خودم استفاده میکنم باهاتون به اشتراک بزارم و خوشحال میشم اگه شما روش بهتری رو سراغ دارید بهم بگید.

۱- بوکمارک ها:  اولین بخشش که الان خیلی زیاد با روح و روانم بازی میکنه بوک مارک هایی هست که عملا دیگه نیازی بهشون ندارم

در یک حرکت ناجوانمردانه همه لینک های بوکمارک شده رو انتخاب کردم و Shift+Del و تمام:)

به جاش سایت هایی که واقعا برام مهم هست و همیشه بهشون سر میزنم رو سلکت شده انتخاب کردم که همیشه در دسترسم باشن و تنها با یه کلیک بتونم بهشون برسم.

برای لینک مقاله ها و مطالبی که میخوام بعدا مطالعه کنم داخل پوشه Other bookmarks پوشه ساختم و دسته بندی هایی که احتمال دادم نیاز هست رو اضافه کردم که هر کدوم بره همونجایی که نیازه.

۲- جیمیل: الان که دارم این مطلب رو مینویسم ۳ هزار ایمیل خونده نشده دارم که واقعا فاجعس و جدای از اینکه هیچوقت سراغش نرم این عدد یه بار فکری اضافس که باید زودتر تموم بشه.

پاک کردن همه ایمیل ها عملا دردی رو دوا نمیکنه چون وقتی تو یه خبرنامه عضو میشی هر چند وقت یه بار ایمیل از سمت اون سایت یا اپلیکیشن میاد و بعد از یه مدت دوباره همون موضوع تکرار میشه برای همین دنبال یه راه حل بهتر بودم. میشد دونه دونه چک کنم و اون هایی که نمیخوام رو Unsubscribe کنم اما زمان زیادی نیاز داشت و کلا پروسه ی جالبی نبود. تو سرچ به این سایت رسیدم که همین کارو خیلی راحت تر برام انجام داد. شمام اگه این مسئله رو دارید میتونید رایگان از این سرویس استفاده کنید

https://unroll.me/

۳- دسکتاپ

معمولا وقتی مشغول کار میشم آخرین چیزی که بهش فکر میکنم فایل هاییه که تو دسکتاپ ذخیره میکنم. برای همین بعد از یه هفته تقریبا دیگه کلا دسکتاپ قابل استفاده نیست:)

بعد نیم ساعت تمیز کاری نتیجه خوبی شد!

۴- درایوها:

خیلی وقتا فایل هایی رو جمع آوری میکنیم که بعد از مدتی دیگه برامون مهم نیست اما نمیخوایم قبول کنیم:)

آموزش هایی که دیگه نیاز به دیدنشون نداریم، فیلم هایی که دیدیم(البته خوباشو باید نگه داشت:)، آهنگایی که دیگه گوش نمیکنیم. کلی فایل که یه زمانی ذخیره کردیم و دیگه بودنشون اهمیتی نداره.

برای پوشه ها من سعی میکنم همیشه یه شماره گذاری اولش داشته باشم و به ترتیبی که الان فایل ها یا خود پوشه واسم مهمه چیده بشه.  کمک میکنه هر باری که میای تو درایو اولویت هات رو هم یه جورایی مرور کنی!

۵- اپلیکیشن های گوشی: نیاز به توضیح بیشتری نیست:) من معمولا ماهی ۴-۵ تا اپلیکیشن جدید که فکر میکنم کاربردیه نصب و تست میکنم. بعد چند مدت یه لیست دارم که تعداد خیلی کمی اپلیکیشن هستن که استفاده دائمی و مفید میتونم ازشون داشته باشم. بغییر از اونا هر چی که نصب هست اضافس

واندرلیست، Nivo، Persian Calendar ، فیدیبو، کیبورد فارسی، میلوژی جز اون اپ هایی هستن که استفاده میکنم

اگه میتونید به این لیست من چنتا اپلیکیشن خیلی خوب تو کامنتا اضافه کنید:)

۶- شماره تلفن ها:

خیلی خوبه که گاهی به شماره هایی که ذخیره کردیم هم یه سری بزنیم. بعضی از شماره ها باید از اون لیست حذف بشن(ممکنه دلایل مختلفی براش وجود داشته باشه) و اتفاق جالبی که میوفته اسم کسایی هست که خیلی وقته ازشون خبری نداریم و خوبه از این موقعیت استفاده بشه و حتی شده برای احول پرسی یه زنگی بهشون بزنیم.

 

اینا کارایی بود که من انجام دادم اما مطمئنن میشه خیلی چیزهای دیگه به این لیست اضافه کرد. اگه موردی هست که میشه به این لیست اضافه بشه تو کامنتا بنویسید

 

همیشه به چالش کشیدن خودم برای کسب مهارت های جدید و پیشرفت رو دوست داشتم؛ دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال آنالیتیکس این چالش ها رو برام ایجاد میکنن:)

2 دیدگاه On خونه تکونی در زندگی دیجیتالی!

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.